Puchar Żubrów – 3 turniej w Michałowicach – 18 maja 2019

W sobotę, 18 maja, w obiektach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach, odbył się szermierczy turniej z cyklu Pucharu Żubrów 2019. Turniej odbył się dzięki m.in. znaczącej dotacji Urzędu Gminy w Michałowicach, a także organizacyjnym wsparciu Klubu JAKUB w Więcławicach Starych oraz rodziców zawodników.

Cykl zawodów Pucharu Żubrów współorganizuje Klub SPKS JAKUB w Więcławicach Starych już kolejny rok – pierwszy odbył się w 2011 roku.  Cykl jest skierowany do najmłodszych szermierzy i jest jedynym w Polsce o takim zasięgu organizacyjnym i pod względem liczby uczestników. Warto nadmienić, że w 2015 roku zawodnik Klubu Jakub w Więcławicach Starych, jako jedyny z reprezentant klubu małopolskiego, odniósł końcowy sukces, zwyciężając w całym cyklu.
Cykl  ten, to zawody w Skawinie, Krzeszowicach i Raciborowicach – w zeszłym roku, lub Michałowicach – w tym. Cykl kończy się turniejem w Niepołomicach, na dziedzińcu zamkowym.

W sobotnim turnieju wzięło łącznie udział 150 dzieci i młodzieży z całej Polski oraz szermierze z silnego Klubu Szermierczego w Sninie, ze Słowacji. Zawody odbywały się w kilku kategoriach wiekowych: Skrzaty (rocznik 2011 i młodsi), a także Zuchy (urodzeni w latach 2019-10), Dzieci (2007-08) oraz Młodzicy (2006-05).

W turnieju michałowickim wzięło udział sześcioro zawodników z sekcji szermierczej z Więcławic Starych. Zawodnicy Klubu wystartowali w kategorii wiekowej Zuchów.
Zdecydowanie najkorzystniej zaprezentowała się Florentyna Frej, która dotarła do fazy ćwierćfinałowej, gdzie uległa w walce o miejsce na podium aktualnie najlepszej zawodniczce w Polsce. Nasza zawodniczka zajęła znakomite 7 miejsce. Dla Florentyny był to dopiero drugi turniej szermierczy – w pierwszym, w Skawinie, ledwie 1 trafieniem przegrała walkę o ćwierćfinał. W udziale w drugim turnieju cyklu Pucharu Zubrów w Krzeszowicach, zawodniczce przeszkodziła choroba.
Walki o fazę ćwierćfinałową – szeroki finał – nie przebrnęli zwycięsko Hania Dzięgielewska, zajmując ostatecznie 14 miejsce, Szymek Lubas – 13 miejsce i Marcel Miller – ostatecznie 15. Fazę wcześniej – walki o czołową 16 – przegrali Adam Panaś – 17 i debiutujący w zawodach Kamil Gardias – 19.

Turniej w Michałowicach był trzecią i ostatnią kwalifikacją do turnieju Masters w Niepołomicach, gdzie udział bierze jedynie po ośmioro najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej kategorii wiekowej. Najbliżej awansu do grona uczestników Masters był Szymek, który rywalizację w tegorocznym cyklu zakończył ostatecznie na bardzo dobrym, 10 miejscu. Nieco niżej, na 17 pozycji został sklasyfikowany Marcel. W tej kategorii wiekowej sklasyfikowanych zostało 39 zawodników z klubów polskich i słowackich. Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowana została w tegorocznym cyklu Pucharu Żubrów Florentyna – na 14 pozycji, a niewiele mniej punktów wywalczyła Hania – 17 miejsce. Sklasyfikowanych w tej kategorii wiekowej zostało 37 zawodniczek z Polski i Słowacji.

Więcej informacji o cyklu turniejów Pucharu Zubrów znaleźć można pod adresem: WWW.puchar-zubrow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *