turniej o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie

Ostatnią sobotę z niedzielą spędziliśmy w Siemianowicach Śląskich jako uczestnicy turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Równolegle rozgrywane były zawody Mistrzostwa Śląska, w których brali udział zawodnicy śląskich klubów.

W turnieju o Puchar Prezydenta wzięli udział szpadziści i szpadzistki urodzone w 2012 roku i młodsi – w jednej kategorii wiekowej.

W sobotę Bartek, reprezentujący SPKS Jakub w Więclawicach Starych stoczył walki w fazie eliminacji grupowej, odnosząc 2 zwycięstwa w 5 potyczkach. W fazie eliminacji bezpośredniej stoczył zwycięską walkę o awans do najlepszej 16. Tam wpadł na kolegę ze Świdnicy, faworyta turnieju, rozstawionego z nr 1, ponosząc zdecydowaną porażkę. Ostatecznie Bartek zajął 11 miejsce spośród 32 uczestników turnieju.

W niedzielę, w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie udział wzięła Zuzia, która kilka dni temu rozpoczęła 8 rok życia. Walki grupowe nie zakończyły się sukcesami, niemniej, Zuzia wykazała się hartem ducha, zdecydowaniem i wolą walki do końca.

W fazie eliminacji grupowej los skrzyżował szpady z koleżanką z lokalnego Klubu, która odniosła same zwycięstwa w grupie i postawiła zdecydowany opór. Porażka 4:8 z koleżanką o 4 lata starszą, doświadczoną i technicznie zaawansowana ujmy nie przynosi.

W międzyczasie odbyły się 2 uroczystości, jubileusz Krysi Rachel, założycielki i trenerki UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie o raz wyróżnienie Zuzki, jako najmłodszego uczestnika weekendowych zawodów.

Dla naszej zawodniczki turniej w Siemianowicach był debiutem w zawodach ogólnokrajowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *