Igrzyska Dzieci 2019 – Piekary Śląskie – 01 czerwca 2019 r.

Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik sekcji szermierczej SPKS JAKUB w Więcławicach Starych, Marcel, podczas turnieju Igrzysk Dzieci, w dniu 1 czerwca 2019 roku.
Podczas walk grupowych zdołał pokonać 3 kolegów, ponosząc 2 porażki.
Do fazy eliminacji bezpośredniej rozstawiony został z numerem 11 (na 33 uczestników zawodów), co pozwoliło uniknąć pierwszej walki pucharowej.
W rundzie o wejście do czołowej 16 Marcel zdecydowanie pokonał reprezentanta Szpady Wadowice stosunkiem 8:2. Tu, na drodze do czołowej ósemki stanął wyżej rozstawiony kolega z Polskiego Klubu Szermierczego z Warszawy – nr 6 turnieju. Po zaciętej i wyrównanej walce, Marcel zdołał uzyskać minimalną przewagę, utrzymując ją do końcowego sukcesu – 8:7. Tym samym Marcel awansował do ćwierćfinału Igrzysk Dzieci w kategorii wiekowej Zuchów (ur. 2010-11).
O miejsce na podium Marcel stoczył pojedynek z kolegą z Kosyniera z Gliwic. Wyrównany pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie remisem 3:3. W dodatkowej minucie priorytet wylosował przeciwnik, ale Marcel nie zdołał zadać rozstrzygającego trafienia.
Ostatecznie Marcel został sklasyfikowany na ósmym miejscu turnieju – jest to największy sukces, jak dotąd, tego młodziutkiego szermierza z Więcławickiego klubu.