Uniwersjada w Czengdu: Jan Jurkiewicz z brązowym medalem!

Świetny występ naszego reprezentanta Jana Jurkiewicza (Toruńska Akademia Floretu)! Polak zajął trzecie i odebrał brązowy medal w turnieju florecistów w trwającej właśnie w chińskim Czengdu XXXI Uniwersjadzie.

Floreciści i szablistki przystąpili do rywalizacji trzeciego dnia zmagań szermierzy podczas tegorocznej Uniwersjady. Nasz późniejszy brązowy medalista wysoką formę zaprezentował już w eliminacjach grupowych, w których wygrywał aż 5 razy. W spotkaniu tabeli z 32 torunianin okazał się lepszy od Amerykanina Bryce’a Louie (15:7), następnie wyeliminował takim samym stosunkiem trafień Alexandre Sido z Francji. Awans do półfinału i pewny medal Jan wywalczył pokonując Belga Stefa de Greefa 15:8. Dopiero w strefie medalowej lepszy od naszego zawodnika okazał się inny francuski florecista, Pierre Loisel. Jan stanął na najniższym stopniu podium w towarzystwie Chuna Choi (Hongkong) a Loisel w finale uległ Ka Longowi Cheung, również reprezentującemu Hongkong. W czołowej 32 znalazł się jeszcze jeden polski zawodnik, Adrian Wojtkowiak (AZS AWF Poznań), który po zwycięstwie nad Chun-you Kuo z Tajpej uległ de Greefowi 11:15. Rundę wcześniej odpadli Adam Podralski i Mateusz Kozak (obaj KS AZS AWFiS Gdańsk) przegrywając kolejno z Uzbekiem Akhmadillokhonem Solikhoiyevem (12:15) i Chunem Choi (8:15).

Reprezentantka gospodarzy, Yaqi Shao zdobyła złoty medal w rywalizacji szablistek. Tuż za nią w klasyfikacji generalnej znalazła się Koreanka Jiyoung Choi a podium uzupełniły dwie Francuzki, Malina Vongsavady i Sarah Noutcha. Trzy Polki znalazły się w najlepszej 32 turnieju: Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) uległa tylko jednym trafieniem Malinie Vongsavady (14:15), Daria Skonieczna (UKS Szabla Ząbki) nie sprostała Anastassyi Gulik z Kazachstanu (6:15) a Klaudia Malgrem (KS Karabela) odpadła po porażce z rąk Chinki Ying Fu (11:15). Czwarta z Polek, Małgorzata Zawodniak (KKSz Konin) przegrała walkę tabeli z 64 przeciwko Jessice Ong z Singapuru 14:15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *