turniej „Gwiazdka ze Szpadą” w Gliwicach

turniej szpadowy w Gliwicach „Gwiazdka ze Szpadą” – 3 grudnia 20223 r.

Turniej „Gwiazdka ze Szpadą” rozgrywany w ostatni weekend był turniejem, w którym zamierzony udział zawodników SPKS Jakub w Więcławicach Starych storpedował atak śnieżnej zimy.

W sobotę nie zdołała wyjechać z domu nasza zawodniczka, a w niedzielę zasypanych zostało kolejnych 3 kolegów. W Gliwicach reprezentował nas jedynie Wojtek, w najstarszej kategorii wiekowej, juniora młodszego (do lat 17). Trafił do wyjątkowo silnej grupy, ze zwycięzcą i brązowym medalistą tego turnieju. Na domiar złego, już w pierwszej, zwycięskiej walce Wojtek poczuł silny ból pleców, który w dużym stopniu ograniczył możliwości walczącego dzielnie zawodnika. Ból był na tyle dolegliwy, że Wojtek musiał się wycofać przed fazą walk eliminacji bezpośredniej. Generalnie, należy uznać ten turniej jako udany, gdyż był dopiero drugim w karierze zawodniczej – zadebiutował w marcu, bardzo udanie.

Kolejne starty, zwłaszcza po przeprowadzeniu właściwej rozgrzewki, powinny zakończyć się korzystniej tego początkującego, a ambitnego zawodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *