Puchar AGH – Kraków 16 grudnia 2023 r.

Fantastycznie zakończył się debiut niespełna 7-letniej zawodniczki sekcji szermierczej SPKS Jakub w Więcławicach Starych, która okazała się bezapelacyjnie najlepszym uczestnikiem turnieju mix 9-latków – razem walczyli chłopcy z dziewczętami. Walcząc dwukrotnie w systemie grupowym, czyli 2 x każdy-z-każdym, poniosła jedynie 1 porażkę pozostawiając pozostałych uczestników wyraźnie w pokonanym polu.

Wykazała się wyjątkowym hartem ducha, często doprowadzając do zwycięskiego zakończenia walk, pomimo prowadzenia przeciwników. Wspaniale wróży to na przyszłość.

Z turnieju w starszej kategorii chłopców, na jedyne słowa uznania zasługuje udział Michała, z niedoleczoną, trzecią tej jesieni anginą, wyraźnie osłabionego antybiotykami, z olbrzymimi zaległościami treningowymi. Jako jedyny wykazał się zdecydowaniem i wolą zwycięstwa, choć sił wyraźnie brakowało. Udział pozostałych pozostawia wiele do życzenia – można było odnieść wrażenie, że to właśnie oni są zagubionymi debiutantami, mimo udziału i doświadczeń w nieporównywalnie mocniejszych, ogólnopolskich turniejach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *