Mistrzostwa Polski Seniorow w Szpadzie – 19-20.05.2018 Kraków

W dniach 19-20.05.2018 odbyły się w Krakowie Mistrzostwa Polski Seniorów w Szpadzie.

W sobotę rozegrany został turniej indywidualny. Złoty medal zdobyła obecna liderka rankingu PZSzerm Ewa Nelip, reprezentantka klubu UKS Żoliborz Warszawa. W finałowym starciu pokonała ona Aleksandrę Zamachowską z klubu T.S. Wisła Kraków. Pozostałe miejsca na podium zajęły dwie zawodniczki z klubu KS Szpada Wrocław: Barbara Rutz oraz Anna Mroszczak.

W szpadzie męskiej zwyciężył Radosław Zawrotniak z klubu AZS AWF Kraków. W finałowej walce pokonał on Mateusza Nycza z Piasta Gliwice. Brązowe medale zdobyli Maciej Bielec z klubu KS Szpada Wrocław oraz Marcel Baś z Piasta Gliwice.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

Szpada kobiet
1.NELIP Ewa (UKS Żoliborz Warszawa)
2.ZAMACHOWSKA Aleksandra (T.S. Wisła Kraków)
3.RUTZ Barbara (KS Szpada Wrocław)
3.MROSZCZAK Anna (KS Szpada Wrocław)
5.PYTKA Kamila (AZS AWF Warszawa)
6.ZAGAŁA Jagoda (Piast Gliwice)
7.BRYCH Barbara (UKS Wołodyjowski Siem. Śl.)
8.BŁACH Blanka (AZS AWF Wrocław)

Szpada mężczyzn
1.ZAWROTNIAK Radosław (AZS AWF Kraków)
2.NYCZ Mateusz (Piast Gliwice)
3.BIELEC Maciej (KS Szpada Wrocław)
3.BAŚ Marcel (Piast Gliwice)
5.LUBIENIECKI Wojciech (PTG Sokół 1893 Mielec)
6.FRAŚ Felix (AZS AWF Kraków)
7.TRZEPIZUR Przemysław (AZS AWF Katowice)
8.NIESTRÓJ Daniel (Piast Gliwice)

Kolejnego dnia rozegrany zostały turnieje drużynowe. Złoty medal wywalczyły zawodniczki AZS AWF Warszawa. W walkach finałowych pokonały one drużynę KS Szpada Wrocław. Brązowy przypadł drużynie AZS AWF Katowice.

W drużynowej szpadzie męskiej złoto wywalczyli zawodnicy z klubu KS Szpada Wrocław. Srebrne medale otrzymali reprezentanci STSzerm Legia Warszawa, a brązowe przypadły drugiej drużynie Piasta Gliwice.

1.AZS AWF Warszawa I (Józefina Kołucka, Magdalena Pawłowska, Kamila Pytka, Sara Pytka)
2.KS Szpada Wrocław (Weronika Łuszcz, Anna Mroszczak, Barbara Rutz, Paulina Wilaszek)
3.AZS AWF Katowice (Danuta Dmowska-Andrzejuk, Karolina Mrochem, Martyna Swatowska, Aleksandra Szklar)