Wizyta polskich szpadzistek w Ministerstwie Sportu i Turystyki

O sukcesach naszych zawodniczek na Mistrzostwach Świata w Lipsku pisaliśmy wczoraj. Takie osiągnięcia nie pozostały bez echa także i na arenie państwowej. Dziś reprezentantki naszego kraju wraz z Trenerem Bartłomiejem Językiem i prezesem Polskiego Związku Szermierczego p. Adamem Konopką złożyli wizytę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

W czwartek 28 lipca 2017 r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki miało miejsce spotkanie ministra Witolda Bańki z Ewą Nelip, Magdaleną Piekarską, Renatą Knapik-Miazgą, Barbarą Rutz oraz trenerem Bartłomiejem Językiem i prezesem Polskiego Związku Szermierczego p. Adamem Konopką. W spotkaniu wziął udział także Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOl oraz zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w MSiT – p. Anna Kuder.

Na stronie Ministerstwa czytamy:

– Na medal MŚ w szermierce czekaliśmy 7 lat, wierzę że sukcesy w Lipsku to zapowiedź kolejnych triumfów – powiedział minister Witold Bańka gratulując zawodniczkom.

Medal Ewy Nelip w turnieju indywidualnym jest ukoronowaniem jej udanego sezonu sportowego. Ewa stawała w tym sezonie na podium Grand Prix w Dausze i Pucharu Świata w Rio de Janeiro. Zdobyła także wysokie 5-te miejsce w niedawnych Mistrzostwach Europy. W Mistrzostwach Świata Seniorów, które odbyły się w lipcu tego roku w Lipsku wywalczyła srebrny medal.

Jak czytamy dalej:

– Te medale to m.in. efekt zdrowej rywalizacji między nami – powiedziała Ewa Nelip, podkreślając jak ważna jest silna drużyna.

Nasza drużyna szpadzistek w meczu o brązowy medal pokonała ekipę z Korei Południowej 33:28. Złoto zdobyła drużyna z Estonii, a srebrny medal przypadł dla reprezentantek z Chin.

Warto dodać, że ostatni indywidualny medal Mistrzostw Świata zdobyła dla Polski szablistka Bogna Jóźwiak w 2007 roku w Petersburgu, natomiast ostatni drużynowy medal Mistrzostw Świata wywalczyły florecistki w Paryżu w 2010 roku.

Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do zobaczenia fotorelacji.