szermierze niepełnosprawni – medaliści Igrzysk Paraolimpijskich w Szkole Podstawowej w Michałowicach – 23 października 2019 r.

Polski Związek Szermierczy realizuje projekt promocji szermierki, który opiera się na spotkaniach dzieci i młodzieży z medalistami Igrzysk Paraolimpijskich. Projekt kierowany jest do uczniów szkół podstawowych.
Zajęcia oparte są na pokazie interakcyjnym, gdzie na przemian są wyświetlane filmy edukacyjne i przeprowadzane zabawy z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych. Filmy i zabawy są dobrane do wieku dzieci biorących udział w pokazie. Dzieci spotykają się z osobami niepełnosprawnymi, które jednocześnie są wybitnymi sportowcami, medalistami igrzysk paraolimpijskich. Podczas wspólnych zajęć tłumaczymy odbiorcom znaczenie słów: pasja, odwaga, tolerancja, integracja i odpowiedzialność. Istotnym elementem programu jest ostrzeżenie przed zachowaniami ryzykownymi, które mogą prowadzić do wypadku kończącego się utratą zdrowia lub życia. Celami programu jest popularyzacja szermierki oraz zmiana postrzegania osoby niepełnosprawnej w społeczeństwie polskim, a także wzrost świadomości dziecka na temat bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *