Puchar Żubrów – turniej Masters w Niepołomicach

W niedzielę, tradycyjnie w Niepołomicach zakończył się turniejem Masters cykl turniejów dla najmłodszych szermierzy, kolejna edycja Pucharu Żubrów 2024.

Jedyną przedstawicielką SPKS Jakub w Więcławicach Starych biorącą udział w kończącym cykl turnieju Masters była 8-letnia Zuzia Hyrc. W poprzedzających turniejach cyklu Zuzia zajmowała miejsca: w Skawinie – 1 m., w Krzeszowicach – 2 m., w Krakowie – 1m, co czyniło ją faworytką turnieju Masters, w którym brało udział po 8 najwyżej sklasyfikowanych w każdej kategorii wiekowej.

W fazie eliminacji grupowej Zuzia odniosła komplet 3 zwycięstw, a następnie, w fazie eliminacji bezpośredniej, Zuzia pokonała koleżanki z Kosyniera Gliwice, oraz Startu Opole. W finale spotkała się z główną rywalką, reprezentująca Warszawiankę, Alicją Johne. Obie zawodniczki stoczyły pasjonującą walkę, w której prowadzenie zmieniało się co najwyżej o 1 trafienie, aż do stany 7:7. Po kilku trafieniach obopólnych pojedyncze, decydujące trafienia zadała Warszawianka i ona zwyciężyła w turnieju Masters Pucharu Żubrów edycji 2024.

Wielkie gratulacje dla Alicji i jej Rodziców oraz dla pozostałych dziewczyn.

Zuzia, walcząca wspaniale w minionym półroczu, rozpoczęła udziały w zawodach w krakowskim turnieju Pucharu AGH, rozegranym w połowie grudnia, w którym pozostawiła za sobą wszystkie koleżanki i kolegów w swej kategorii wiekowej. Kolejne, ogólnopolskie turnieje kończyły się przeważnie miejscami na podium.

Tymi turniejami Zuzia pokazała, że jest waleczną, ambitna osobą, lubiącą pracę na treningu i nie obawiającą się konfrontacji w turniejach, nierzadko z silniejszymi, bardziej doświadczonymi, starszymi rywalkami. Z przyjemnością wspominam Jej Rodziców, którzy każdorazowo towarzyszą córce z oddaniem w każdych zawodach.

Miejmy nadzieję, że jak dotychczas sukcesywnie i konsekwentnie pracując, dojdzie do podobnych wyników i w kolejnych kategoriach wiekowych.

Pozostałe uczestniczki cyklu Pucharu Żubrów są na równym poziomie, co dalszą rywalizację czyni jeszcze bardziej emocjonującą.

A teraz czas na w pełni zasłużone wakacje i do zobaczenia jesienią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *