Mistrzostwa Świata kadetów we florecie kobiet i mężczyzn – Werona

Florecista Maciej Bem (AZS AWF Poznań) stanął na podium Mistrzostw Świata kadetów w Weronie

Reprezentant Polski w grupach nie osiągnął najlepszych rezultatów i zakończył etap eliminacji z numerem 59. Doskonale poradził sobie jednak w dalszych walkach. W eliminacjach bezpośrednich pokonał kolejno Jose Murteir z Portugalii, Kerema Ercana z Niemiec, Leopoldo Alarcona z Chile i Koreańczyka Jungsunga Kwona.

W ćwierćfinale Maciej Bem stoczył bardzo wyrównany pojedynek z Chińczykiem – Jie Xu i zwyciężył 15:14. W półfinale pokonał Macieja późniejszy srebrny medalista Marcello Olivares (USA). Do finału weszli dwaj Amerykanie – Olivares oraz Kenji Bravo. Na najniższym stopniu podium obok naszego reprezentanta stanął zawodnik z Meksyku – Diego Cervantes. Następny w klasyfikacji Polak  – Adam Podralski (UKS Atena Gdańsk) zajął 23. miejsce a Jakub Dołżycki (UKS Atena Gdańsk) był 38.

Maciej-Bem-szermierka

W walkach kobiet najlepsza była Japonka Yuki Ueno, która zwyciężyła w rywalizacji do lat 20 oraz wśród kadetek. Jej finałową przeciwniczką była Amerykanka May Tieu, a brązowe medale wywalczyły Włoszka Martina Favaretto i Amerykanka Delphine Devore. Tuż za ćwierćfinałem sklasyfikowano Magdalenę Ławską (Wrocławianie), pozostałe nasze reprezentantki przegrały walki o czołową 64: Aleksandra Wieczorek (AZS AWF Poznań) była 66. a Karolina Murawska (UKS Atena Gdańsk) 84.